Dostałem portfel. Nowy portfel. Taki całkowicie normalny, zwykły… Taaa zwykły;)
Portfel z włókna węglowego zCarbonka. Produkcja Lukiro Łukasz Rogulski z Warszawy.

Na wstępie muszę powiedzieć, że bardzo długo czekał na przesyłkę z portfelem. Kontakt z firmą też był dość powolny. Na szczęście jest Facebook, jak tylko napisałem info na ich Fan-Page, otrzymałem maila z przeprosinami i wyjaśnieniem dlaczego wszystko tak długo trwa. No i rabat się też znalazł:)
OK, wyjaśnienie przyjęte i długi czas oczekiwania wybaczony:)
Portfel dotarł do mnie. Na wstępie muszę przyznać, że opakowanie bardzo ładne, wykonane co prawda z cienkiego papieru ale ładne. A to jest istotne. Pierwsze wrażenie jednak jest ważne.
Po otwarciu zobaczyłem swój nowy portfel, portfel z włókna węglowego. Jak to nowocześnie brzmi:) Ale tak faktycznie jest. Włókno węglowe to bardzo nowoczesny materiał, mimo że jest stosowany już od lat, to jest to materiał cechujący się wysoką wytrzymałością fizyczną. Stosuje się go między innymi w rakietach kosmicznych. Jako typowy maniak nowoczesnych technologii, bardzo przyjemnie mieć w kieszeni taki kawałek technologi jako portfel:)

3

OK, na początku troszkę o wadach portfela (moim zdaniem).

Na samym początku gumka, która oplata dwie płytki portfela jest mało elastyczna, co powoduje że bardzo ciężko wsunąć pomiędzy nie karty kredytowe itp. Po pewnym czasie gumka się wyrabia i jest zdecydowanie łatwiej i wsuwać karty i je wyciągać.
Problem do chwili obecnej sprawia mi wyciągnięcie karty np. z samego środka. Na stronie producenta jest zdjęcie pokazujące jak zrobić „wachlarz” by wyciągnąć dowolną kartę z portfela, jednak mi się nie udaje go zrobić. Nie wiem czy to wina moich kart (posiadam karty z wypukłym nadrukiem), braku wprawy, czy może samego portfela…

4

6

7
No właśnie, apropo kart z wypukłymi napisami. Gdy ma się karty “płaskie” nie ma żadnego problemu, jednak gdy karty mają nadruk wypukły, to niestety pogarsza sprawę. Gorzej się wtedy wyciąga (trudniej) karty. No i źle to wygląda. Oczywiście nikt nie będzie zwracał uwagi na, to jak portfel wygląda gdy ma wypukłe teksty na karcie, ale skoro już oglądałem ze wszystkich stron, to zwróciłem na to uwagę. Możliwe, że to jest też przyczyną dla której trudniej mi jest zrobić “wachlarz” z kartami.
Kolejną wadą i jednocześnie zaletą jest sam rozmiar portfela. Ja do zCarbonki włożyłem nie tylko karty bankomatowe. Trafił tam też: karnet na siłownie, prawo jazdy, dowód osobisty. Problem tkwi w tym, że dowód rejestracyjny od samochodu już tam nie wejdzie:( Nie jest to jakoś super ważne, zawsze można dowód wrzucić do kieszeni luzem, ale jednak ja przyzwyczaiłem się że jest on w portfelu.

Mimo wad jakie wyżej opisałem, to uważam że ten portfel jest po prostu genialny. Od teraz będzie już mi towarzyszył codziennie w moim skromnym życiu.
Najważniejszymi zaletami moim zdaniem, to:
– ochrona przed kradzieżą pieniędzy z kart typu pay-pass (włókno węglowe blokuje fale typu NFC itp., do czasu gdy nie wysuniemy karty z portfela nie można dokonać transakcji)
– sam rozmiar i waga (portfel jest ultra lekki i malutki)
– super wygląda (idealnie pasuje do iPhona 🙂
– rozwiązanie problemu z drobniakami, które ciążyły nam w portfelu:)
– made in POLAND!!! (Produkt z Polski)

9

10

2
zCarbonka jest portfelem naprawdę nowoczesnym i moim zdaniem wyprzedającym swoje czasy. Porównał bym go do nowego MacBook-a z 2015 r. MB jest rewelacyjny, lekki, smukły, po prostu genialny ale wyprzedzający swoje czasy. Tak samo zCarbinka. Owszem żyjemy w czasach gdzie nawet w biedronce można zapłacić kartą, jednak w warzywniaku już nie, w kiosku tak samo. Niestety, terminale ulegają też częstym awariom. W takiej sytuacji warto mieć tradycyjny portfel przy sobie z odrobiną klasycznej gotówki.

Link do FB producenta: zCarbonka (Koszt portfela to 120 zł + transport)

Projekt zCarbonka – portfel z włókna węglowego