Temat może się wyadwać mało istotny, ale uwieżcie mi że dobre przygotowanie starego iPhone do sprzedaży jest bardzo ważne. Chodzi mi tutaj o dostęp do Waszych prywatnych danych a w przypadku nie odłączania owego telefonu od usług iCloud przed odtworzeniem oprogrowania do stanu fabrycznego, może spowodować nie miłe zdążenia. Dlatego postarajmy się do tego nie dopuścić i wykonajmy kilka bardzo prostych czynności na naszych urządzeniach zanim go komuś oddamy/sprzedamy 🙂

Na początku kompletnie wyłączamy usługi iCloud:


Teraz przechodzi do samego konta iCloud, tzn do ustawień. Zostaniemy zapytani o hasło do naszego konta. Teraz klikamy na Urządzenia, wybieramy z listy naszego iPhone, klikamy i teraz na samym dole będzie Usuń z tego konta, klikamy i potwierdzamy:

Teraz wylogowujemy się z iCloud:

Pozostało na już tylko wylogowanie się z usług takich jak FaceTime i iMessage, nic prostrzego. Po prostu wyłączamy poszczególne usługi:

Na koniec zostało na już tylko odtworzenie iPhone do ustawień fabrycznych. Ustwienienia, Resrtuj, Resetuj ustawienia i zawartość:

Po tych czynnościach spokojnie możemy oddać nasz tel osobie trzeciej, bez większych obaw o nasze dane lub ewentualny dostęp do naszych usług iCloud:)

Jak przygotować iPhone do sprzedaży. Ustawienia fabryczne iOS
%d bloggers like this: