Hej, mam na imie Michael M. 🙂 

Jestem gadżeciarzem, maniakiem technologi i tematyki naukowej.
Na co dzień zajmuję się naprawą sprzętu komputerowego i administracją serwerami webowymi, opartymi o systemy Linux.

Jestem kompletnie zakochany w firmie Apple, a raczej w sprzęcie jaki produkują:)
Dodatkowo, moim hobby jest nauka, a dokładnie fizyka kwantowa i zagadnienia z astro-fizyki.

A teraz troszkę książkowo. Ostatnio wykonałem sobie test klasyfikacji osobowości. Model MBTI (Myers-Briggs Type Indicator).
Zostałem sklasyfikowany jako tym INTP, poniżej opis chyba mnie;)

INTP (ang. Introverted Intuition Thinking Perceiving – Introwertyk Intuicyjny Myśliciel Obserwator) – jeden z szesnastu typów osobowości według wskaźnika MBTI. Jest najrzadszym typem osobowości, posiada go zaledwie od 1% do 5% populacji.

Cechy charakterystyczne
INTP jest typem introwertycznym z przewagą myślenia, intuicyjnym i obserwującym. Osoby z tym typem są logiczne dla wszystkiego, co je interesuje. Do spraw podchodzą w sposób analityczny. W przypadku problemów jest to ich mocna strona, ponieważ potrafią dzięki temu sprawnie wyciągać wnioski na przyszłość. INTP posiadają też umiejętność głębokiego skupienia, która także umożliwia im rozwiązywanie problemów, o ile leżą w obszarze ich zainteresowań. Jest to typ cichy, powściągliwy, elastyczny oraz potrafiący się przystosować do sytuacji. Najczęściej jest nastawiony teoretycznie i abstrakcyjnie. INTP są pomysłowi, co ułatwia im tworzenie nowych koncepcji. Są samodzielni w działaniu, zwykle mają wąskie grono znajomych, wobec którego są bardzo lojalni, ale cechują ich także niskie umiejętności społeczne, brak interakcji i czasami także brak zainteresowania drugim człowiekiem. INTP może być bardzo nieśmiały jeśli chodzi o poznawanie nowych ludzi. Z drugiej strony, INTP jest bardzo pewny siebie i towarzyski wokół osób, które dobrze zna, lub przy omawianiu teorii, które w pełni rozumie. Zdrowi INTP często znajdują równowagę pomiędzy interakcją z otoczeniem, a wycofaniem się z niego, co łączy się z posiadaniem dużej wiedzy i czasami intelektualnym geniuszem.

Znane osoby i postacie o typie INTP:

Abraham Lincoln, Albert Einstein, Arystoteles, Blaise Pascal, Charles Darwin, Galileo Galilei, Hektor Barbossa, Gandalf, James Madison, J.K. Rowling, J.R.R. Tolkien, Maria Skłodowska Curie, Sherlock Holmes, Sokrates, św. Tomasz z Akwinu i wiele innych.

 

  • ten url dość średni, radziłbym wywalić z adresu strony to całe /wordpress/

  • Kompletnie o tym zapomnialem. Dziekuje! tak uczynię:)

  • wywalone:)

  • Anna Koz

    hej Blog fajny i fajny pomysł, tylko ze dobrze by było sprawdzać ortografię zarówno polską, jak i angielską zanim się wstawi tekst- wyglądałby bardziej profesjonalnie… ( np “About” me zamiast “Abaut” (czemu nie konsekwentnie – Ebaut 😉 ) “uwierzcie mi “, a nie “uwieżcie”. Jako informatyk na pewno wiesz, że istnieją słowniki, które automatycznie podkreślają błędy, warto z nich korzystać.
    No i brakuje mi jakiegoś spisu treści…

  • Bardzodziękuję za komentarza. Masz 100% racji co do ortografii. Nigdynei była moją mocną stroną;) Co do słownika, to jak najbardziej kożystam cały czas, a jednak błędy są. Co do angielskich słówek, to zaczynam eksperymenty z automatem, który tłumaczy słowa. Nie sprawdzi się to na blogu, ale eksperyment muszę zrobić bo jest konieczny do następnego projektu. Przyznam się, że nawet nie zwróciłem uwagi na literówki angielskie:( Jeszcze raz bardzo dziękuję za cenny komentarz!:)